ZDJĘCIA: Prezydent Andrzej Duda z wizytą w regionie kujawsko-pomorskim

duda_region (12)

Zgodnie z zapowiedziami przedwyborczymi z wiosny, prezydent Andrzej Duda odwiedził kolejne miejscowości, do których nie dotarł kilka miesięcy. W czwartek pojawił się w Bydgoszczy, Szubinie oraz Żninie.

W mieście nad Brdą prezydent wziął udział w otwarciu nowych obiektów Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza. W ramach wieloletniego programu rozbudowy placówki powstały nowe budynki, w których będzie mogło być leczonych ponad 200 pacjentów. Nowe skrzydło szpitala posłuży klinikom psychiatrii oraz geriatrii. – Mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem – te obiekty to światowy poziom – chwalił Andrzej Duda. Zapowiadał, że proces modernizacji służby zdrowia jest jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi Polska. Uroczystość poprzedzono minutą ciszy ku pamięci studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, która zginęła w nocy ze środy na czwartek podczas imprezy w kampusie uczelni.

Po wizycie w Bydgoszczy prezydent udał się do Szubina, gdzie wziął udział w obchodach 650-lecia nadania praw miejskich. Chwalił samorządowców i lokalną społeczność za rozmach wspomnianych obchodów, doceniając kształtowanie się małej ojczyzny. – To duża wartość – komplementował władze miasta i mieszkańców. Ostatnim kujawsko-pomorskim przystankiem prezydenta był Szubin, gdzie Andrzej Duda także spotkał się z mieszkańcami.

| fot. główne Łukasz Religa / galeria: Roman Bosiacki