Program inwestycyjny dla nowego odcinka S5 w województwie podpisany!

konferencja-nowe-marzy-droga-s5

W czwartek (6 maja) w Nowych Marzach odbyła się z udziałem wiceministra infrastruktury Rafała Webera konferencja prasowa poświęcona podpisaniu programu inwestycyjnego dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim – od Grudziądza do granicy z województwem warmińsko-mazurskim.

„Chcemy, aby S5 poprzez północno-wschodnią część województwa kujawsko-pomorskiego, a także północną-zachodnią część województwa warmińsko-mazurskiego została połączona z drogą S7. Podpisanie tego programu daje możliwość ogłoszenia przetargu na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla tego odcinka S5 jeszcze w czerwcu tego roku. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie” – podkreślał na konferencji prasowej wiceminister Weber.

W konferencji wziął udział także poseł Piotr Król, który jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury. Oprócz planów na przyszłość (nowy odcinek ma zostać zbudowany do 2032 roku) mówiono o aktualnie trwającej budowie drogi ekspresowej S5. Najprawdopodobniej w czerwcu 2022 roku zostanie oddany do użytku odcinek Nowe Marzy – Dworzysko. Wreszcie Bydgoszcz zostanie połączona drogą ekspresową S5 z autostradą A1.

fot. Łukasz Szalkowski