Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Starego Fordonu [ZDJĘCIA]

premier-mateusz-morawiecki-bydgoszcz-22062020 (53)

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek, 22 czerwca Bydgoszcz. Był obecny na spotkaniu z mieszkańcami w Starym Fordonie, przekazał również informację o sfinansowaniu budowy kampusu Akademii Muzycznej.

Podczas spotkania w Fordonie, które poprowadził poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król, premier Morawiecki mówił o planowanych przez rząd inwestycjach oraz ich poparciu przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wśród zapowiedzi pojawiła się budowa drogi ekspresowej S10 (mówił o niej również kilkanaście dni wcześniej prezydent Duda podczas spotkania w Solcu Kujawskim), a także sfinansowanie wartej niemal 300 milionów złotych budowy nowej siedziby bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Dokumenty potwierdzające zabezpieczenie pieniędzy na budowę kampusu akademii premier Morawiecki przekazał na ręce władz uczelni podczas zaplanowanego na poniedziałkowe popołudnie spotkania. Premier spotkał się ponadto z lokalnymi politykami oraz przedsiębiorcami w budynku Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Jagiellońskiej.

Zdjęcia z wizyty premiera RP Mateusza Morawieckiego w Bydgoszczy w galerii poniżej.