Poseł Król złożył wnioski w konsultacjach dot. sieci kolejowej do CPK

piotr_krol

Do 10 marca trwały konsultacje dotyczące sieci kolejowej, która obsłuży Centralny Port Komunikacyjny. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król skierował do władz CPK swoje wnioski dotyczące dwóch tzw. szprych mogących mieć spore znaczenie dla województwa kujawsko-pomorskiego. „Pomoże to rozwiązać problem wykluczenia komunikacyjnego północno-zachodniej Polski oraz Pomorza i Kujaw” – napisał w piśmie do Marcina Horały i Mikołaja Wilda poseł Król.

W kilkustronicowej analizie poseł Piotr Król zwraca uwagę na konstrukcję szprychy koszalińskiej, która w znaczący sposób omija tereny regionu kujawsko-pomorskiego, a także szprychy północnej wiodącej do Gdańska. W jego opinii powinny one w większym stopniu uwzględniać miasta z województwa kujawsko-pomorskiego, dając tym samym nie tylko impuls komunikacyjny, ale również gospodarczy. Dotyczy to nie tylko stolic regionu – Bydgoszczy i Torunia, ale także miast takich jak: Nakło czy Tuchola.

Zdaniem Króla wprowadzenie korekt do pierwotnego układu transportowego będzie ważnym krokiem w kierunku „poprawy efektywności komunikacji kolejowej Polski”, ale pod warunkiem, że „będzie odpowiadał na potrzeby większości grup pasażerów”. Dlatego też w swoim piśmie do Horały i Wilda wskazuje na konieczność zabezpieczenia interesów mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Z pełną treścią pisma posła Piotra Króla można zapoznać się TUTAJ.

Poniżej propozycje zmian dla szprych: koszalińskiej oraz północ (Gdańsk) w ujęciu graficznym (KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ).

szprycha-koszalinska-zmiany szprycha-koszalinska-zmiany-2 szprycha-polnoc-gdansk