Poseł Piotr Król przeciwko planom połączenia dwóch bydgoskich instytucji

pismo-krol-marszalek-calbecki-wbp-kpcen

Poseł Piotr Król zaapelował do marszałka Piotra Całbeckiego o wycofanie się z pomysłu połączenia dwóch instytucji funkcjonujących w Bydgoszczy – Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej imienia Mariana Rejewskiego.

W swoim piśmie skierowanym do zarządu województwa poseł Król podkreśla, że jak dotąd nie przedstawiono rzeczowych argumentów za połączeniem obu jednostek. Przypomina także, że obie placówki funkcjonują w oparciu o inne przepisy, a właśnie przygotowywane są nowe rozporządzenia dotyczące konkretnych zasad, którymi w swoim funkcjonowaniu mają kierować się zarówno KPCEN, jak i biblioteka pedagogiczna.

W swoim liście do marszałka Piotra Całbeckiego poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazuje również na niejasności związane z finansowaniem instytucji powstałej z połączenia – chodzi między innymi o możliwości zarobkowe Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli wynikające ze sprzedaży szkoleń oraz brak takich możliwości po stronie biblioteki. „Rodzi się pytanie, jaki będzie podział środków finansowych pomiędzy Bibliotekę, która nie pobiera opłat za swoją działalność, i KPCEN nastawiony na efektywną sprzedaż i konkurencję z niepublicznymi placówkami, które także kształcą i doskonalą zawodowo nauczycieli” – pisze Piotr Król.

Jego zdaniem, argumentem nie jest fakt połączenia podobnych instytucji we Włocławku, który jest „znacząco mniejszy”, a ponadto „nie posiada tak dużej ilości jednostek pedagogicznych”. Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna im. Mariana Rejewskiego jest, zdaniem posła Króla, instytucją „prężną”, a także „cieszy się uznaniem i jest uważana za prestiżową”. „Dlatego też wnioskuję o wycofanie się z tego niekorzystnego dla Bydgoszczy pomysłu” – apeluje poseł PiS.

PEŁNA TREŚĆ PISMA DO MARSZAŁKA PIOTRA CAŁBECKIEGO [POBIERZ]

80 thoughts on “Poseł Piotr Król przeciwko planom połączenia dwóch bydgoskich instytucji

 1. Hi,i gagner de l’argent do not see eye to eye suit with you:Because childhood is very much facetious and a cheery temporarily repayment for all of us.But we can be happier in other times.Curiousity and our aptitude do the work,if anybody loses his msind or boldness that he/she brought from his boyhood,he can under no circumstances be happier thanchildhood:But if the pozition is controversial he surely lived less gladly in boyhood than those he/she is living nowadays.

 2. wh0cd8695 [url=http://buyrobaxin.doctor/]buy robaxin[/url] [url=http://hyzaar.doctor/]hyzaar[/url] [url=http://buymotrin.doctor/]buy motrin[/url] [url=http://buytricor.doctor/]tricor[/url] [url=http://cefixime.doctor/]cefixime[/url]

 3. wh0cd8695 [url=http://propeciaonline.doctor/]finasteride without prescription[/url] [url=http://buyplavix.doctor/]plavix 75 mg[/url] [url=http://buyzetia.doctor/]buy zetia[/url] [url=http://buycrestor.doctor/]crestor[/url] [url=http://buylevitra.doctor/]where can i buy levitra online[/url] [url=http://cheapvardenafil.doctor/]cheap vardenafil[/url]

 4. I was recommended this web site by my cousin. I’m not certain whether this put
  up is written by means of him as nobody else recognize
  such distinct about my difficulty. You are amazing!
  Thank you!

  finanzas (Ryder)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>