Poseł Piotr Król napisał list do wicepremiera Mateusza Morawieckiego

posiedzenie-026i

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król wystosował w środę, 23 marca pismo do szefa Ministerstwa Rozwoju. Dotyczy on uwzględnienia Bydgoszczy na liście beneficjentów konkursu „Modelowa Rewitalizacja Miast”.

We wtorek resort podał listę dwudziestu miast, które otrzymają rządowe wsparcie na projekty rewitalizacyjne. Łączna pula dotacji to ponad 43 miliony złotych. Niestety, w tym gronie nie znalazła się Bydgoszcz, która uplasowała się tuż za wspomnianą dwudziestką – w ministerialnej skali zabrakło jej jedynie czterech punktów.

W związku z tym poseł Król wystosował pismo do wicepremiera Morawieckiego, aby również Bydgoszczy przyznać wsparcie z ministerstwa. Wskazuje w nim, że projekt „Rzeka możliwości” oznacza kompleksową rewitalizację zarówno terenów staromiejskich, jak i modernizację Starego Fordonu, o potrzebie której mówi się już od wielu lat. Poseł Król wskazuje na wyjątkową sytuację, w której znalazł się Stary Fordon i atuty, które może zyskać miasto dzięki rewitalizacji – dodatkowe obszary na rekreację oraz poszerzenie spektrum walorów turystycznych.

Pełna treść listu posła Piotra Króla do wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego znajduje się poniżej.

krol_pismo_morawiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>