Piotr Król odebrał zaświadczenie o wyborze na posła [ZDJĘCIA]

wybor_zaswiadczenie

W minioną środę w sejmie odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze na posła. Nie mogło zabraknąć tam Piotra Króla, który z drugim wynikiem na liście Zjednoczonej Prawicy w okręgu bydgoskim został wybrany na parlamentarzystę ósmej kadencji izby.

Oficjalnego wręczenia dokumentu poświadczającego wybór w październikowych wyborach parlamentarnych dokonał przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Przypomniał on, że jest to z jednej strony efekt wytrwałej i trudnej pracy każdego z wybranych, z drugiej zaś – cytując słowa sejmowego wystąpienia papieża Jana Pawła II z 1998 roku – to zobowiązanie do działania na rzecz wspólnego dobra.

Piotr Król w wyborach do sejmu, które odbyły się 25 października, uzyskał 10,7 tysięcy głosów. Był to jeden z najwyższych rezultatów w okręgu nr 4 i drugi na liście Zjednoczonej Prawicy – po Tomaszu Latosie, którego poparło 40 tysięcy wyborców.

W nowej kadencji sejmu, której inauguracyjne posiedzenie prezydent Andrzej Duda ogłosił na 12 listopada (czwartek), w ławach poselskich zasiądzie 235 posłów Zjednoczonej Prawicy reprezentowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę. Umożliwi to tej formacji samodzielne rządy.

| fot. Jacek Herok