Nowa piątka PiS. Założenia reform prezentował poseł Król [ZDJĘCIA]

piatka-pis-konferencja (8)

W ostatnim tygodniu lutego poseł Piotr Król zorganizował konferencję prasową, podczas której zaprezentował filary programu Prawa i Sprawiedliwości tzw. Nową Piątkę.

Zmiany zakładają wprowadzenie 500+ na każde dziecko, redukcję podatku PIT dla młodych osób, które nie ukończyły 26 roku życia, obniżenie kosztów pracy, świadczenie dla emerytów w wysokości 1100 złotych oraz przywrócenie połączeń autobusowych pomiędzy miastami i gminami. – Chcemy, aby efekty tych zmian Polacy odczuli w swoich portfelach – mówił poseł Król.

Szczególną uwagę członek sejmowej Komisji Infrastruktury poświęcił kwestii poprawie komunikacji autobusowej, szczególnie na terenach wiejskich. – Wiele miejscowości nie ma dostępu do niej albo jest ona bardzo ograniczona – przekonywał, dodając, że pozytywnie wpłynie to również na korzystanie z oferty rozrywkowej, kulturalnej Bydgoszczy, ułatwi również dojazd do pracy. Według projektu reformy gminy i powiaty mają przeanalizować ofertę przewozową i stworzyć plan transportowy, który będzie zakładał powstanie nowych połączeń. Mają być one dofinansowane z budżetu państwa.

Piotr Król zapewnił również, że wzmocnienie komunikacji autobusowej nie wpłynie na plany modernizacji na polskiej kolei.

fot. Robert Majewski