Krok bliżej budowy drogi S10. Przetarg na dokumentację ogłoszony

drogaekspresowa

W miniony piątek bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił ponowny przetarg na wykonanie Studium Ekonomiczno-Techniczno-Środowiskowego dla drogi ekspresowej S10 na odcinku z Bydgoszczy do Torunia. Tym samym realizują się zapowiedzi wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita, które zaprezentował podczas czerwcowej wizyty w Bydgoszczy.

Studium ma pozwolić przygotować dokumentację potrzebną do ogłoszenia przetargu na budowę tej bardzo ważnej dla województwa drogi. Według zapowiedzi GDDKiA, zostanie on rozpisany w systemie „Zaprojektuj i buduj”. – To pozwoli do minimum skrócić czas realizacji. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli skorzystać z szybkiego połączenia z autostradą A1 – mówi poseł Piotr Król, który od dłuższego czasu lobbował za realizacją kujawsko-pomorskiej części trasy S10.

Oferty na wykonanie studium zainteresowane firmy mogą składać do 19 września. Budowa S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem obejmie dodatkowo rozbudowę węzłów w rejonie obu miast, a także przebudowę drogi krajowej nr 25 w kierunku Brzozy. Według obecnych planów, droga ma zostać zbudowana do 2022 roku.

W czerwcu br. podczas wizyty w bydgoskim urzędzie wojewódzkim wiceminister Jerzy Szmit podpisał plan inwestycyjny o wartości ponad 5 mln zł. To dzięki niemu możliwe było ogłoszenie przetargu na przygotowanie STEŚ.

19 thoughts on “Krok bliżej budowy drogi S10. Przetarg na dokumentację ogłoszony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>