Kampania, czas, start! Poseł Król prosi o poparcie [ZDJĘCIA, WIDEO]

piotr_krol_banner

Kilka dni temu na terenie sadu niedaleko miejscowości Wtelno poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król zainaugurował kampanię wyborczą przed zaplanowanymi na 25 października wyborami parlamentarnymi. – Chcę w jej trakcie pokazać, że mam wielki szacunek do trudu wielu grup zawodowych – deklaruje parlamentarzysta.

Król zapowiedział, że w najbliższych tygodniach będzie prezentował swoje postulaty w kluczowych i bliskich sobie obszarach, między innymi transporcie. Na inauguracyjnej konferencji odniósł się jednak do trudnej sytuacji rolników oraz sadowników, których w tym roku nie oszczędziła pogoda. Zwrócił także uwagę na ich niekorzystną pozycję w negocjacjach z dużymi koncernami i sieciami handlowymi. – Narzucają oni producentom bardzo niskie marże, to sytuacja, która musi ulec zmianie – podkreślał Król. Dodał także, że sytuacji nie poprawiło także embargo nałożone przez Rosję.

Poseł PiS w mijającej kadencji był członkiem sejmowej Komisji Infrastruktury. Aktywnie zabiegał o silną pozycję Bydgoszczy w ramach ustawy o powiecie metropolitalnym (wykreślono z niej zapis, który zmuszał do utworzenia w Kujawsko-Pomorskiem metropolii bydgosko-toruńskiej), apelował o zauważenie potrzeb transportowych zachodniej części województwa, a także lobbował na rzecz drogi ekspresowej S10, która została ostatecznie wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Piotr Król działa również na rzecz dzielnicy, z której się wywodzi i którą reprezentował przez dwie dekady w bydgoskiej radzie miasta – a więc Fordonu. Aktywnie wspiera klub Wisła Fordon, który po kilkudziesięciu latach niebytu został reaktywowany. Zawodnicy „nowej” Wisły wrócili na swój historyczny obiekt przy ulicy Sielskiej. Poseł Król jest również orędownikiem rewitalizacji Starego Fordonu, w czym duży udział ma grupa społeczników zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miłośników Starego Fordonu.


GŁOSOWANIE W WYBORACH PARLAMENTARNYCH

Do urn wyborczych pójdziemy już 25 października (niedziela). Lokale wyborcze będą czynne w godzinach 7:00-21:00.

Poseł Piotr Król reprezentuje okręg wyborczy nr 4 obejmujący:
– Bydgoszcz,
– powiat bydgoski,
– powiat sępoleński,
– powiat tucholski,
– powiat nakielski,
– powiat inowrocławski,
– powiat żniński,
– powiat mogileński,
– powiat świecki.

W tym okręgu wyborcy zdecydują o podziale dwunastu mandatów do sejmu. Piotr Król znajduje się na drugiej pozycji listy wyborczej nr 1 (Prawo i Sprawiedliwość).