Izba Budownictwa przyznała nagrody. Jedną z nich wręczył poseł Król

szkola_gdansk_wiz

W poniedziałek poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król wziął udział w uroczystościach podsumowujących XIX edycję konkursu „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw”, który od 1997 roku organizuje Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa. Bydgoski parlamentarzysta miał również okazję wręczyć jedną z nagród.

– Przede wszystkim dziękuję za zaproszenie i miłą niespodziankę. Nie ukrywam, że – gdy patrzę na laureatów i ich inwestycje – jestem dumny z bycia bydgoszczaninemmówił poseł Król podczas okolicznościowego przemówienia na gali, która odbyła się w hotelu „Pod Orłem” w Bydgoszczy. Wspólnie z przewodniczącym kapituły konkursowej Mirosławem Jagodzińskim, na co dzień dyrektorem bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wręczył nagrodę dla firmy EBUD-Przemysłówka za wybudowanie gmachu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku.

Przekazując wyróżnienie, poseł Król podzielił się ze zgromadzonymi osobistą refleksją. – Mój śp. Ojciec pracował na Przemysłówce, więc to wyjątkowa okazja – wręczyć nagrodę kontynuatorom tradycji tej firmy – przyznał. I dodał, że to niejedyny punkt wspólny przy okazji jego wizyty na gali konkursowej. – Akurat jutro jadę do Gdańska – dodał z uśmiechem.

„Budowa na Medal Pomorza i Kujaw” to wyróżnienie przyznawane od dziewiętnastu lat przez świętującą w tym roku jubileusz 20-lecia Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa. W tegorocznej edycji przyznano dziewięć nagród. Dwie kolejne powędrowały do inwestorów, architektów i wykonawców wnętrz. Na liście wyróżnionych pojawiły się m.in. obiekty z Bydgoszczy (dworzec główny, linia tramwajowa do Fordonu, ekoelektrociepłownia w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym) oraz Żnina (komenda straży pożarnej).

| na wizualizacji – budynek nagrodzonej szkoły z lotu ptaka / www.azaliowa.pozytywneinicjatywy.pl