Bydgoskie lotnisko z szansą na wsparcie? Poseł Król pisze do ministra Błaszczaka

krol

Poseł Piotr Król po raz kolejny lobbuje za włączeniem bydgoskiego lotniska na listę portów, które mogą otrzymać rządowe wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej. W tej sprawie wystosował interpelację do Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Kilka dni temu poseł Król skierował pismo do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, w którym apelował o wpisanie Portu Lotniczego Bydgoszcz na listę lotnisk, które w czasie epidemii mają zachować „minimalną zdolność operacyjną”, a w zamian mogą liczyć na dotację z budżetu państwa. W piśmie do Adamczyka Piotr Król wskazywał na powiązania portu w Bydgoszczy z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2, Polowymi Warsztatami Lotniczymi czy Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Z informacji z Ministerstwa Infrastruktury wynikało, że listę lotnisk opracowuje MON. Dlatego też w czwartek poseł Prawa i Sprawiedliwości skierował do Ministra Mariusza Błaszczaka kolejny wniosek o uwzględnienie lotniska w Bydgoszczy na liście. Oprócz funkcjonujących po sąsiedzku WZL nr 2 poseł Król przypomina, że w Bydgoszczy funkcjonuje wiele jednostek wojskowych, które korzystają z usług portu lotniczego.

Dotacje dla lotnisk przewiduje nowelizacja ustawy – Tarczy Antykryzysowej, która została przyjęta przez sejm w czwartek, 16 kwietnia. Lista portów, które uzyskają możliwość złożenia wniosku o wsparcie, zostanie opublikowana w rozporządzeniu Rady Ministrów.

Pełną treść interpelacji można pobrać [TUTAJ].