Bieg Tropem Wilczym po raz pierwszy w Bydgoszczy! [ZDJĘCIA]

bieg-tropem-wilczym-konferencja (9)

W niedzielę, 3 marca w Bydgoszczy odbędzie się Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza odbędzie się w Starym Fordonie i to właśnie tam poseł Piotr Król zorganizował konferencję prasową poświęconą temu wydarzeniu.

Bydgoszcz, a konkretnie – Stary Fordon po raz pierwszy w historii uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych właśnie biegiem. Dotąd odbywały się one już w innych miastach regionu – między innymi w Inowrocławiu czy Białych Błotach. Dystans – 1963 metry nawiązuje do roku, gdy zginął ostatni partyzant polskiego podziemia niepodległościowego – Józef Franczak ps. Lalek. Inauguracyjna bydgoska odsłona rywalizacji będzie natomiast poświęcona pamięci generał Elżbiecie Zawackiej, która była żołnierzem Związku Walki Zbrojnej, Armii Krajowej, a także cichociemną.

Na starcie będzie mogło stanąć nawet 150 osób. Zgłoszenia można nadsyłać do końca lutego (lub do wyczerpania miejsc) na adres wilczyfordon@wp.pl. Informacje na temat wydarzenia można na bieżąco śledzić na Facebooku pod TYM ADRESEM.

Start do biegu zaplanowano na godzinę 12:15. Po nim planowane jest wręczenie pamiątek oraz spotkanie integracyjne połączone z ciepłym poczęstunkiem.

fot. Robert Majewski